דורבן בעקב ומכשיר פוטלוג

 

דורבן בעקב ומכשיר פוטלוג

 

בטרם נתייחס לתסמיני הדורבן , נציין כי האזור הבעייתי מתחיל  מעצם העקב שהינה הקשר הראשון במגע של כף הרגל עם הקרקע יחד עם גיד אכילס הנמצא בחלק האחורי של עצם העקב, וכן ברקמת חיבור בשם Plantar fascia רקמה סיבית חזקה היוצאות מבסיס העקב אל אצבעות כף הרגל. במהלך הפעילויות היומיומית שלנו הכרוכות בעמידה ממושכת על הרגליים , ריצה והליכה, אנו מגיעים בקלות 5000-10000 צעדים ביום, על מנת שפעילות זו תלווה באופן תקין וללא כאבים בכפות הרגליים, חשוב במיוחד לשמור על מבנה תקין של הרצועה החתולית הפלנטרית (בלועזית Plantar fascia) שהינה אלמנט חשוב ביותר במבנה כף הרגל. עומס מוגבר על הרצועה הזו יוכל בהחלט לגרום לכם לכאבים אקוטיים או כרוניים. הופעת דורבן בכף הרגל אינה מאפיינת שכבת גיל מסוימת וניתן למצוא אותה בכל שכבות הגילאים:  אצל צעירים הבעיה נגרמת בעיקר עקב פעילות גופנית מאומצת מידיי ובמיוחד בקרב אנשים לא מאומנים, אצל המבוגרים יותר: הבעיה נובעת בעקבות בעיית עודף המשקל או מבעיה ביומכנית .

 

דורבן העקב מתרחש כאשר ישנו כיפוף ומתיחה של הרצועה מעבר לטווח הנורמלי וע"י כך נוצרת דלקת וקרעים קטנים ברקמות המובילים להתפתחות של זיז גרמי הניתן לאבחון בצילום רנטגן, התסמינים של בעיית הדורבן הנם דקירה חדה או כאב עמוק באמצע העקב  או לאורך הקשת, תחושת הכאב הנה בעיקר כשקמים מהמיטה בבוקר או בעת מנוחה. בנוסף, דורבן בכף הרגל נוטה להתפתח במצב של אימוני יתר במיוחד באימוני עליות ואימוני מהירות אך הוא יוכל גם להיגרם עקב פגם ביומכני, כגון: כפות רגליים שטוחות , גבוהות או מקומרות או אפילו בגלל גיד אכילס שמתקצר עם הזמן עקב נעילת נעלי עקב. שימו לב! גם נעילת נעלים שטוחות ללא בולמי זעזועים ורפידות מתאימות שיתמכו בעקב כף הרגל יכולים להוביל בקלות לבעיית הדורבן. לספורטאים שבינינו: הקפידו להחליף את נעלי הספורט שלכם לעתים קרובות (ע"פ שהן נראות חדשות מבחוץ), בולמי הזעזועים של כל סוג של נעל ספורט נשחקים עם הזמן, וכן מאבדים את האפקט של בלימת הזעזועים.

 

דורבן - ומכשיר ה-FootLog

 

 

מכשיר ה-FootLog

 

למכשיר ה-Footlog מס' יתרונות ייחודיים, נתמקד בשלושה העיקריים.

 

  1. מבנה עמיד וייחודי של מכשיר ה-FootLog

FootLog המיוצר בארה"ב הנו מכשיר אולטימטיבי לעיסוי כפות הרגליים,  מידותיו: אורך 33 ס"מ, קוטר 5 ס"מ, ומשקלו כ-400 גרם. על אף שהמוצר נראה פשוט מבחינה מכנית, הוא פותח באופן מדעי ע"פ עקרונות הרפלקסולוגיה.  FootLog בנוי מכ-250 זיזים רכים וגמישים. החומרים מהם עשוי מיוצרים בטמפ' וברמת קשיחות מבוקרת, וזאת כדי להוביל לרמת ביצועיים אופטימלית. כמו כן, המרחק השווה בין הזיזים בעובי של  כ- 6 מ"מ, תוכננו בכדי לעורר את נקודות הרפלקס בכפות הרגליים (נדון על כך בסעיף הבא). הידעת? כף הרגל הממוצעת חשופה ללחץ של יותר מ-70 טון למיל ( 1.6 ק"מ בקירוב): כל אחת מכפות הרגליים בנויות מ26 עצמות בודדות המוחזקות ביחד על ידי רשת של רצועות וגידים. FootLog נועד לעזור בהקלת הלחץ על כפות הרגליים, העוברות מעמסה כבדה מידי יום.

 

  1. נקודות רפלקס והגדלת מחזוריות הדם בגוף

ישנו קשר בין העצבים של כפות הרגליים לבין כל מבנה אינדיבידואלי או מרכיב של הגוף, הקשר הזה בין נקודות התגובה ברגליים והיענות של חלקי הגוף לתגובה נקראים נקודות רפלקס (ראה גם רפלקסולוגיה). ה-FootLog מעורר את נקודות הרפלקס בגוף הגורמות להפחתה בכאבים בכפות הרגליים, מרפה את השרירים, וגורם לתחושת רעננות. בנוסף,  FootLog תורם לזרימת דם מוגברת העשויה לתרום לזירוז מטבולי ופינוי של חומצות חלב וכן חומרי פסולת מטבוליים אחרים, ברמה התאית המצטברים עקב פעילות מאומצת ובמיוחד בקרב אתלטים וספורטאים, אך לא רק. משתמשים רבים במוצר הFootLog –  שיפרו ואף הפחיתו את הסימפטומים של בעיית הדורבן, ה-FootLog  מעודד אספקת דם לאזור הפגוע ובכך עשוי לתרום לבעיה. האפקטיביות של ה-FootLog הנה אינדיבידואלית (משתנה מאדם לאדם) ישנם אנשים המרגישים בשינוי תוך מספר ימים, מאידך ישנם אנשים שירגישו סוג של שינוי רק לאחר חודש ואפילו חודשיים, יש להשתמש בכלי בשימוש יומיומי, פעמיים עד 3 פעמיים, (שוב, הדבר מאוד אינדיבידואלי).

 

  1. למי מיועד המכשיר? ומהם תנאי האחזקה ?

FootLog עשוי להתאים לספורטאים העוסקים בריצה ובפעילות ספורטיבית דומה, למתאמני Crossfit, רקדנים/רקדניות, מורים, נשים הנועלות נעלי עקבים, לאלו הסובלים מעודף משקל, אנשים הסובלים מדורבן בכף הרגל, עובדי הייטק, עובדי בניין, במיוחד למי שעבודתו כרוכה בעמידה ממושכת או ישיבה ממושכת.  בנוסף,  FootLog אינו צורך סוללות ואין צורך בתנאי אחזקה מיוחדים, ניתן לנקות את המכשיר באמצעות מטלית סטרילית לפני כל שימוש.

 

 

footlog11

ביקורות והמלצות מהארץ ובעולם

 

 

Footlog מוצר מועדף בקרב לא מעט אתלטים,רקדנים,מתעמלים, רצים ואנשי טריאתלון ברחבי העולם. רצת המרתון Camille Herron שזכתה ב12 מרתונים (runnersworld ) הגדירה את המוצר כמדהים!  לינק לאתר שלה בכתובת: camille herron. באתר www.marathontalk.com המוצר תואר כאחד מהכלים המרכזיים לטיפול בתופעת הדורבן בכף הרגל.

 

חוות דעת של בלוגרים מרחבי העולם שרכשו את הפוטלוג

https://orangemashup.com/foot-log-review

https://www.runningwiththesunrise.com/review-the-foot-log

https://www.footmassagerater.com/review-footlog

 

דירוג לקוחות בארץ ובעולם: FootLog קיבל ציון ממוצע של 4.5 מתוך 5 כוכבים באתרים נבחרים כגון: Amazon ,RoadRunner, אתרי טריאתלון ושימור בריאות כף הרגל ועוד…

בנוסף לכל, בוצעה סקירה ע"י אתר שוונג, מהמובילים בתחום הריצה והטריאתלון (ע"י ד"ר שמוליק צור): לעיון וקריאת הסקירה לחצו כאן

 

*כולל מדבקות המוודאות שהמוצר חדש(רק בישראל), ברגע שמסירים אותן הן משאירות סימן על גבי האריזה!

 

לרכישה